منهول کاروگیت : منهول های کاروگیت چیست و چگونه تولید میشود؟ منهول ها به چند دسته تقسیم میشوند و همچنین این منهول ها از جنس های مختلفی تولید میشود که این منهول از جنس لوله های کاروگیت تولید شده یعنی از خود لوله های کاروگیت تولید شده است. این منهول ها دقیقا همان ویژگی های لوله های کاروگیت را دارد که باعث محبوبیت این منهول ها نیز میشود.

منهول کاروگیت

روش ساخت این نوع مخزن ها بسیار راحت است و به صورت دست سایز اگر تولید شود به این گونه است.1- انتخاب سایز لوله های کاروگیت(برای مثال لوله کاروگیت سایز 1000) 2- برش ارتفاع لوله به اندازه دلخواه(برای مثال 2 متر) 3- مرحله ی بعدی باید یک طرف لوله را کور کنیم با استفاده از جوش یک سر لوله را جوش میزنیم 4- لوله را در مکان مورد نظر قرار میدهیم و بعد از ان دور تا دور ان را سیمان میریزیم تا خوب در جای خود بی استد5- در اخرین مرحله انتخاب یک دریچه منهول مناسب برای ان است اگر نیار به همین سایز 1000 است از دریچه منهول سایز 80 استفاده میشود.اسانترین راه تولید منهول کاروگیت به این صورت است.

منهول کاروگیت چیست؟

منهول اول از آجر و سیمان و بتن ساخته شده است که به آن منهول سنتی نیز گفته می شود. متأسفانه ، این نوع منهول ها به دلیل هزینه اولیه پایین هنوز مورد استفاده قرار می گیرند ، اما با گذشت زمان ، با معلوم شدن معایب آنها نسبت به سایر انواع منهول ها ، آنها کارآیی خود را در صنعت از دست دادند. از معایب سوراخ سوراخ آجری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- آسیب پذیری زیاد در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله

2- مقاومت شیمیایی کم ، به ویژه در برابر مواد خورنده

3- نشت رطوبت ، خصوصاً در شبکه های فاضلاب

4- سرعت کم در نصب و راه اندازی

5- زبری زیاد به عنوان مجرای کف

6- در مقیاس های بزرگ و عمق زیاد قابل استفاده نیست

اما قابل توجه است که از منهول های بتنی هنوز استفاده میشود این نوع منهول امروزه هنوز در بازار ها قابل استفاده است و به فروش میرسد زیرا این منهول دارای مزایا بسیار زیادی نسبت به منهول های اجری و …. دارد

لوله کاروگیت در قزوین

انواع منهول ها

منهول های پلی اتیلن در شبکه اب  و فاضلاب به تجمع و توزیع فاضلاب، جمع آوری شیرآلات و آب های سطحی و تخلیه کمک می کنند. منهول ها برای تقسیم شیر ها و لوله ها و البته کابل های استفاده میشود ، ایستگاه پمپاژ فاضلاب برای کنترل جریان ، محفظه سیفون ، نصب و بازرسی شیرآلات و بازرسی و نگهداری شبکه استفاده می شود. یکی از مزایای منهول های کاروگیت مقاومت در برابر سولفید هیدروژن و جلوگیری از پوسیدگی و خوردگی آن است. با این حال ، منفذهای بتنی و آجری در شبکه های فاضلاب به سرعت آسیب دیدند و عمر کوتاهی داشتند. منهول به تهویه ، تعمیر ، تخلیه مایعات کمک زیادی می کند و نقش اساسی در استاندارد سازی دهانه های فاضلاب خانگی دارد. منهول های کاروگیت از عمر بسیار طولانی برخوردار است اگر از این لوله ها به درستی استفاده شود عمری تا حدود به 50 سال را در بر میگیرد.

منهول های مخابراتی

یکی از الزامات شبکه های برق و مخابرات اتصال چند شبکه ای و اتصال کابل و همچنین قابلیت سوئیچینگ است که بدون منفذ چاله غیرممکن است. منهول های کاروگیت مخابراتی دقیقا برای انجام این کار تولید شده اند ، از نظر مقاومت در برابر رطوبت و قابلیت تغییر سیستم نسبت به سایر منهول ها از مزیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به دلیل جریان شدید یا فیبر نوری در این شبکه ها ، منهول ها نباید دارای شکستگی و یا حتی ترک باشد و از نشت مایعات از خارج جلوگیری کنند. منهول های پلی اتیلن به دلیل داشتن مواد مناسب و جوشکاری اکستروژن در اتصالات ، از نشت جلوگیری کرده و امنیت برق و شبکه های مخابراتی را تا حد زیادی افزایش می دهند. . علاوه بر موارد گفته شده ، منهول کاروگیت در صنایع دریایی نیز بسیار رایج است.

مخزن و منهول های کاروگیت

منهول ها و مخزن های کاگیت معمولا در سایز های قطر 1 متر در ارتفاع 2 متر تولید میشود اما برای سفارش میشود عرضی بیشتر و ارتفاعی بیشتر برای این منهول ها در نظر گرفت اما برای پیش ساخته شدن و از پیش ساخته شد به این صورت است در هنگام خرید منهول ها دقت داشته باشید تا منهول ها بدون ترک و شکستگی باشد. اگر تنها یه ترک کوچک روی منهول ها باشد باعث نشتی و بیرون ریزی مایعات از منهول ها میشود حتی اگر منهول های مخابراتی استفاده میکنید باید این منهول ها نیز بدون خرابی باشد.

مشاورین ما به صورت 24 ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به شما مشتری های عزیز را دارند برای ارتباط میتوانید با شماره های ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Phone icon
09120655882
برای دریافت قیمت روی شماره کلیک کنید