لوله پلی اتیلن سایز ۱۶ درجه دو

لوله پلی اتیلن سایز 16 در دو نوع استاندارد و غیر استاندارد تولید میشود که برای کاربرد های دیگر استفاده میشود. لوله های استاندارد برای آبیاری های تحت فشار استفاده میشود. استفاده از لوله های غیر استاندارد نمیشود برای آب های تحت فشار استفاده کرد زیرا ممکن است به لوله ها آسیب برسد. لوله پلی اتیلن سایز ۱۶ غیر استاندارد در کلاف های ۱۰۰ متری تا ۴۰۰ متری تولید میشود.

لوله پلی اتیلن سایز 16 درجه دو

لوله های پلی اتیلن درجه دو به دلایل زیادی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد از مهمترین دلیل های آن قیمت مقرون به صرفه این لوله ها است. لوله های پلی اتیلن برای استفاده به عنوان کابل ها استفاده زیادی دارد اما از آنها برای انتقال آب های سطحی نیز استفاده میشود. آب سطحی هیج آسیبی به لوله های درجه 2 نمی‌رساند و باعث ترک و پارگی لوله ها نمیشود.

چرا از لوله های درجه دو برای انتقال آب های پر فشار استفاده نمیشود ؟

لوله های استاندارد به دلیل کیفیت بسیار مناسب و مقاومت بالا معروف هستند اما لوله های غیر استاندارد این ویژگی را ندارند. استفاده از لوله های درجه دو ممکن است باعث خرابی لوله ها بشود. لوله های درجه به دلیل استفاده از مواد غیر استاندارد از عمر پایین آری برخوردار است این لوله ها باید بیشتر در زیر خاک قرار بگیرند.

لوله پلی اتیلن سایز 16

لوله های پلی اتیلن سایز 16 بیشتر برای استفاده در باغ ها و گلخانه ها استفاده میشود. به این لوله ها لوله‌های آبیاری قطره ای نیز میگویند. این لوله ها با کمک اتصالاتی که دارد به آبیاری قطره ای کمک بسیار زیادی میکند.

ویژگی های استفاده از سیستم آبیاری قطره ای
1_ صرفه جویی در آب تا 80درصد.
2_ آبرسانی دقیق برای گیاهان.
3_ بهتر شدن ریشه های گیاهان به دلیل آبیاری منظم.
4_ صرفه جویی در مصرف برق و آب و هزینه.

لوله پلی اتیلن سایز 16
[table “6” not found /]
سیستم ابیاری قطره ای چیست؟

سیستم آبیاری قطره ای به سیستمی گفته میشود که تمام کار های آبیاری قطره ای را انجام دهد. این سیستم شامل لوله ها و اتصالات آبیاری قطره ای است. این سیستم شامل لوله ها, قطره چکان ها, تایمر های آبیاری, اچار پانج، و…. می‌باشد.

لوله آبیاری قطره ای چیست؟

لوله های آبیاری قطره ای همان لوله پلی اتیلن سایز 16 است که به دلیل استفاده زیاد از آن در این کار به این نام شناخته میشود.

قطره چکان چیست ؟

قطره چکان ها اتصالاتی هستند که به داخل لوله های 16 فرو میرود تا آب از آنها به درخت ها و گیاه ها برسد. نام دیگر قطره چکان ها دریپر است که در انواع تنظیم شونده و ثابت تولید میشود.

تایمر های آبیاری چیست ؟

تایمر های آبیاری وسیله کوچک برای تنظیم آبیاری است این تایمر ها به شیر ها متصل میشود و اب را از داخل لوله های 16 عبور میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

09120655882کلیک کنید