رینگ و دریچه چدنی : تمامی دریچه هایی که برای محافظت از منهول ها و چاه ها استفاده میشوند دارای یک درب اصلی و یک رینگ میباشند که به اصطلاح به آن طوقه نیز میگویند که وظیفه اصلی این رینگ نگه داشتن درب بر روی منهول است. دریچه و رینگ در سایز های مختلفی تولید میشوند زیرا سایز های منهول ها و چاه های کنده شده بسیار متفاوت است از دریچه های سایز کوچک برای کنتور ها و از سایز های بزرگ تر برای فاضلاب و مخابرات و برق استفاده میکنند دلیل بزرگ بودن این دریچه ها این است که امکان رفت و آمد را برای کارکنان راحت تر میسازد.

رینگ و دریچه چدنی باید چه ویژگی داشته باشند؟

  1. هر دوی این محصول باید در جنس تولید شده باشند و نقصی درکار در هنگام نصب نباشد
  2. سایز رینگ خریداری شده باید از درب اصلی بزرگ تر باشد تا بعد از جا انداختن درب اصلی بر روی آن به راحتی بشیند
  3. اگر درب اصلی را ترافیکی خریداری کردید باید رینگ را نیز ترافیکی استفاده کنید
  4. عمر رینگ و درب چدنی باید بالای 30 سال باشد
  5. دریچه و رینگ فاقد کوچیک ترین ترک و شکستگی باشند
رینگ و دریچه چدنی

رینگ و درب فاضلاب چدنی

تمامی قاب و طوقه های چدنی همانند درب های آن به صورت قالب گیری تولید می شود یعنی هنگامی که درب منهول تولید می شود طوقه مورد نظر نیز به صورت ریخته گری تولید می شود. توجه داشته باشید نه تنها رینگ و دریچه چدنی بلکه تمامی دریچه ها از جمله دریچه های بتنی و دریچه های پلاستیکی نیز این گونه تولید می شوند. آیا میشود دریچه ها را بدون رینگ کار گذاشت یا استفاده کرد؟خیر وظیفه اصلی رینگ یا همان طوقه نگه داشتن دریچه بر روی منهول ها است زیرا درب فقط درون رینگ یا طوقه قرار می گیرد.

نکاتی که باید در هنگام خرید رینگ و درب چدنی رعایت کنیم چیست؟

درهنگام خرید به نشان استاندارد دریچه ها دقت کنید و از خرید دریچه های دسته دوم و ارزان قیمت خودداری کنید همچنین کلاس تولیدی این دریچه ها باید بر روی درب اصلی نوشته شده باشند. هم درب و هم رینگ یا همان طوقه خریداری شده باید بدون ترک و شکستگی باشند زیرا در طول زمان باعث آسیب رسیدن به دریچه و منهول شما میشود و همچنین جان و مال تردد کنندگان را به خطر می اندازد. از خرید سایز های بزرگ برای منهول و چاه های کوچک دوری کنید زیرا بجز هزینه اضافی هیچ چیزی برای شما ندارد. رینگ و دریچه های چدنی را میتوانید به صورت حضوری و غیر حضوری از ما خریداری کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید انواع رینگ و درب با شماره های ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
Phone icon
09120655882
برای دریافت قیمت روی شماره کلیک کنید