دریچه منهول مشهد

دریچه منهول در مشهد یکی از پر بازدید ترین کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل است اما دلیل ان چه میشود باشد ؟

خب به صورت عادی تمامی شهرداری های شهر ها باید برای منهول ها و چاه های فاضلاب خود فکری بکنند اما شهری به بزرگی مشهد باید تعداد بیشتری پوشش منهول نسبت به دیگر شهر ها در سیستم فاضلاب خود استفاده کند و تنها جایی که میتوان ان را پیدا کرد سرچ کردن ان در گوکل است و بهترین و راحت ترین شکل بازدید از سایت وارد کلمات کلیدی با پسوند شهر میباشد پس باعث تعجب نمیشود که چرا این تعداد از سرچ در گوگل اختصاص به شهر مشهد دارد.

بیشترین کاربرد پوشش های منهول درکجاست؟

خب بیشتر استفاده از این دریچه ها برای استفاده به عنوان محافظ منهول ها و چاه ها است اما کاربرد های دیگری نیز دارد برای مثال درسایز های مختلفی برای استفاده به عنوان محافظ کونتر ها استفاده میشود که این نوع دریچه ها به عنوان دریچه های کنتر نیز شناخته میشود در سایز های بزرگتر برای استفاده به عنوان محافظ فاضلاب ها و منهول های فاضلابی استفاده میشود اما در سایز های بزرگتر برای استفاده به عنوان منهول های مخابراتی نیز از انها استفاده میشود به هر حال تنها کاربرد های دریچه های منهول همین ها هستند و کاربرد دیگری ندارند.

دریچه منهول در مشهد

دریچه منهول چیست؟

شاید در هنگام عبور از خیابان های شهر مشهد به این توجه کرده باشید که چاه ها و منهول ها با چه پوششی پوشیده شده اند؟بله این چاه ها و منهول با پوشش های فلزی مانند و بتنی مانند پوشیده شده اند اما این ها فقط به این جا ختم نمیشود زیرا این دریچه ها نه فلزی هستند و نه بتنی تنها شکل انها به فلزی و بتنی نزدیک است. دریچه های منهول به ما کمک میکند که هنگام پیاده رویی و یا هنگام عبور از خیابان ها از افتادن و سقوط کردن به داخل منهول ها و چاه ها در امان باشیم. شکل ظاهری دریچه های منهول به صورت دایره ای و مربعی چهارگوش میباشد اما اگر دقت کرده باشید بیشتر انها به صورت دایره ای و گرد است. اما چرا باید دریچه های منهول گرد بیشتر از دریچه های چهارگوش استفاده شود؟ در ادامه مطلب به ان اشاره خواهیم کرد اما قبل از ان باید بدانید دریچه های گرد و دایره ای از سایز 20 تا سایز 80 تولید میشود و دریچه های چهارگوش سایز های ان متفاوت است و به صورت محدود تری تولید میشود و کاربد های محدود تری نسبت به دیگر دریچه ها دارد .

چرا بیشتر دریچه های منهول گرد است؟

اگر در یک خیابان از پوشش های منهول مستطیلی استفاده شود ممکن است درب انها از یک ضلع کوچکتر به داخل منهول ها و چاه ها سقوط کنند و این ممکن است برای افرادی که از روی ان عبور میکنند خطر ناک باشد چه به صورت پیاده و چه به صورت سوار بر وسایل نقلیه این خطر عواقب جانی و مالی در بر دارد اما اگر از دریچه های منهول دایره ای استفاده شود اما دریچه های منهول دایره ای به هیچ عنوان به داخل منهول های خود و چاه خود سقوط نمیکند یعنی حتی اگر بخواهید دریچه ها را به داخل منهول ها ببرید این امر امکان پذیر نمیباشد به این دلیل که این دریچه ها به صورت استاندارد های جهانی و استاندارد های ملی تولید شده است و برای حفط امنیت شهری و مبلمان شهری از ان استفاده میشود.

مبلمان شهری چیست؟

مبلمان شهری امری بسیار مهم است وقتی که دریچه های منهول در روی زمین کارگذاشته میشود باید به درستی و با سطح زمین یکی باشد و بالاتر نباشد و سطح زمین را بهم نریزد اگر دریچه ها وقتی روی زمین است از سطح خود بالاتر باشد نتنها شکل ظاهری شهر را بهم میریزد بلکه باعث به خطر افتادن افراد نیز میشود حفظ مبلمان شهری بسیار مهم است مخصوصا برای شهر مشهد به این دلیل که شهری زیارتی است و افراد زیادی برای بازدید از شهر به مشهد می ایند پس باید مبلمان شهری بسیار رعایت شود حفظ مبلمان شهری بسیار ضروری است و اگر رعایت نشود اجازه کارگذاشتن دریچه ها داده نمی شود و یک تخلف بسیار جدی حساب میشود.

 

چه دریچه هایی در مشهد استفاده میشود؟

همانطور که در بالا گفته شد دریچه ها دیده شده بیشتر به صورت فلزی و بتنی هستند اما این دریچه ها فلزی و یا بتی نیستند این دریچه ها دریچه های چدنی هستند که به دریچه های فلزی شناخته میشود شکل و رنگ ظاهری این دریچه ها بسیار به فلزی نزدیک است به همین دلیل تشخیص ان بسیار سخت است و اما دریچه های بتنی که دیده میشود دریچه های منهول نانوکامپوزیت هستند این دریچه ها به صورت بتنی ساخته میشود اما متریال های ساخته شده در ان بسیار متفاوت با بتن است این دریچه ها مقاومتی بیشتر از دریچه های منهول بتنی دارد ولی این نوع دریچه ها بتنی نیست اما دریچه های منهول پلاستیکی بسیار کم در خیابان ها دیده میشود چرا ؟

به این دلیل که از دریچه های کوپلیمری یا همان پلاستیکی خیلی کم در خیابان ها استفاده میشود و بیشتر در مکان های سر بسته و مکان های تفرحی استفاده میشود مانند پارک ها استخر ها و ….

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت های دقیق لطفا با شماره های ما در تماس باشید مشاورین ما اماده پاسخگویی به شما مشتری های عزیز به صورت 24 اسهته هستند.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
کلیک کنید09364553535