لوله کاروگیت چیست؟

لوله کاروگیت چیست : لوله های کاروگیت از همان مواد اولیه های پلی اتیلن ساخته میشود که برای تولید لوله های پلی اتیلن کاربرد دارد. لوله های کاروگیت به نام های دیگری شناخته میشود که عبارتند از : لوله های دوجداره, لوله های پلی اتیلن کاروگیت, لوله های کاروگیت فاضلابی و….

کاربرد لوله های گاروگیت مانند لوله های پلی اتیلن نیست از این لوله ها برای انتقال اب فاضلاب استفاده میشود استفاده از این لوله ها به قدری در انتقال اب فاضلاب رواج داشته است که نام لوله های فاضلابی را به خود اختصاص داده است.

شکل ظاهری لوله های کاروگیت

لوله های دوجداره به شکل فنری و مارپیچ مانند هستند به این علت که وقتی لوله ها در داخل خاک قرار گرفتند به راحتی وزن خاک را با توجه به حفره های ان فشار را دفع میکند لوله های دوجداره کاروگیت از دو نوع سنگین و سبک تولید میشود که با نام های SN8 , SN11Jتولید میشود. لوله های پلی اتیلن کاروگیت در شاخه های 6 متری تولید میشود و با کوپلری که بر روی ابتدای لوله است سایز ان به 6.5 منر میرسد. داخل لوله های دوجداره معمولا به صورت زرد رنگ و ابی رنگ است تا به راحتی بتوان وجود هرگونه ایراد و مشکل را تشخیص داد.

لوله کاروگیت چیست

مزایا استفاده از لوله دوجداره

لوله کاروگیت موج دار به دلیل مقاومت بالای دنده ، مقاومت در برابر خوردگی به دلیل پلی اتیلن ، ویژگی آب بندی کامل ، 50 سال عمر ، ترکیب آلی مقاوم در برابر خوردگی ، سطح داخلی صاف ، حمل آسان ، صرفه جویی در وقت و صرفه جویی در زمان لوله گذاری . لوله کاروگیت با ساختار اقتصادی ، قویتر و قابل اطمینان تر ، راه حل های مناسب برای پروژه های شما را ارائه می دهد. برای استفاده از لوله های کاروگیت دوجداره و دریافت مشاوره رایگان لطفا با شماره های ما در تماس باشید.

لوله دوجداره با اطمینان در پروژه های خود با قیمت بسیار مقرون به صرفه و کیفیت بالا استفاده می شود. همچنین با روشهای اتصال لوله راه راه آسان است. از سه روش برای ترکیب لوله های دوجداره کاروگیت استفاده می شود.• با نوع اتصال خودکار و واشر• نوع اتصال و واشر• نوع اتصال الکتروفیوژنبا استفاده از این روش ها می توان لوله ها را ترکیب کرد.

لوله کاروگیت سبک

همانطور که در بالا گفته شد لوله های کاروگیت در دو دسته تقسیم میشود سبک و سنگین هرکدام از این لوله ها برای استفاده در کار ها و پروژه های خاصی تولید میشود از لوله های سبک برای استفاده در مکان هایی که رفتار کم است استفاده میشود تا لوله های اسیب نبینند. و بیشتر برای انتقال اب های سطحی از ان استفاده میشود. تحمل فشار این لوله های 16.5 کیلو نیوتون است.

لوله کاروگیت سنگین

لوله های سنگین برای انجام عملیات سنگین تر استفاده میشود وقتی این لوله ها در زیر خاک قرار میگیرد با رد شدن خودروی های سنگین هیچ اسیبی نمیبینند و به راحتی و با اطمینان به کار خود ادامه میدهند. تحمل فشار این نوع از لوله ها به 31.5 کیلو نیوتون میرسد. هر دونوع لوله ها در سایز های یک سان تولید میشود و ظاهری دقیقا یکسان دارد و فقط تحمل انها و وزن لوله ها با هم متفاوت است.

روش ساخت لوله های دوجداره

در بالا گفته شد که این نوع لوله نیز از مواد اولیه پلی اتیلن همان مواد HDPEساخته میشود روش ساخت این لوله ها تقریبا مانند لوله های پلی اتیلن تک جداره است اول از همه مواد اولیه ذوب شده و بعد با کمک میله ماردون که میله ای فنری شکل است به جلو رانده میشود تا به داخل قالب های خود ریخته بشود و بعد از ریخته شدن به درون قالب ها به بیرون انداخته میشود تا با کمک اب سرد و هوای خنک خنک شود تا لوله ها به خوبی سفت شود تا به تحمل فشار مورد نظر برسد و بعد به انبار های کارخانه برده میشود تا برای تست ازمایش اماده شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت های بروز و مشاوره با شماره های ما در تماس باشید شرکت ما اماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
کلیک کنید09364553535