لوله پلی اتیلن گازی سایز ۴۰

لوله پلی اتیلن گازی سایز 40 : لوله پلی اتیلن سایز 40 گازی همانطور که می دانید لوله های پلی اتیلن کاربردهای بسیار زیادی دارند که یکی از پرکاربردترین آنها استفاده در خط لوله گاز می باشد. لوله پلی اتیلن گازی در سایز ۴۰ به صورت سفارشی تولید شده و در کلاف های ۱۰۰ تا ۲۰۰ متری به مشتری ارائه می شود. اما آیا استفاده از این لوله ها برای گاز مقرون به صرفه است آیا می‌شود به این لوله ها اطمینان کامل کرد؟این نوع از لوله ها امروزه در پروژه‌های بسیار سنگین و حساس استفاده میشود و به خوبی جوابگوی انتقال گاز ها بود و بدون ذره ای خطر در حال انتقال گاز ها می باشد. این نوع از لوله ها دارای ویژگی های بسیار زیادی هستند که مهمترین آنها قیمت بسیار پایین نسبت به لوله های فولادی یا همان لوله های مانیسمان غیر درزدار می باشد. شاید غیر قابل باور باشد اما یه کلاف از لوله‌های گازی پلی اتیلن سایز ۴۰ قیمتی همسان با یک شاخه لوله مانیسمان در سایز ۴۰ که در اندازه های ۶ متری است می باشد.

لوله پلی اتیلن سایز ۴۰ گازی

یکی از دیگر ویژگی های این نوع لوله قابلیت مقاومت در برابر خورندگی است بسیاری از لوله ها که به صورت پلاستیکی تولید می‌شود بعد از چند ماهی که در زیر خاک قرار می گیرند شروع به خورده شدن و پوسیده شدن میکند اما این نوع از لوله های پلی اتیلن به دلیل مواد استفاده شده در آن و کاربرد حساس آن که انتقال گاز است این قابلیت را دارد که تا سالیان سال در زیر خاک به کار خود ادامه دهد. همچنین این نوع لوله هنگامی که در زیر خاک قرار می گیرد د حمله جانورانی که در زیر خاک وجود دارد می‌شود و اگر مقاومتی از خود نداشته باشند باعث سوراخ شدن و نشتی لوله ها می‌شود اما نگران نباشید زیرا لوله های پلی اتیلن گازی در مقابل این نوع حملات بسیار مقاوم می باشد. اما تمامی لوله هایی که تولید می شوند علاوه بر مزایا و معایبی نیز دارد یکی از معایب لوله های پلی اتیلن این است که در صورت برخورد مستقیم با آتش آسیب بسیار جدی می بیند و هیچ مقاومتی ندارد پس باید چه کرد که این لوله ها با آتش برخورد مستقیم نداشته باشد؟پیشنهاد ما این است در جاهایی که لوله های گازی در مکان هایی است که امکان آتش سوزی وجود دارد حدود ۳ تا ۴ متر در زیر زمین قرار بگیرد این گونه می شود جلوی برخورد آتش به صورت مستقیم به لوله را گرفت.

روش تولید لوله پلی اتیلن گازی سایز ۴۰

روش تولید این نوع لوله دقیقاً مانند دیگر لوله های پلی اتیلن می باشد اما موادی که برای این دوره استفاده می‌شود از مواد گرید a و نو می باشد زیرا در هنگام تولید این دوره ها اگر از مواد گریدهای پایین تر استفاده کرد باعث ایجاد خطر در هنگام استفاده می‌شود. اول از همه بعد از بلایند کردن مواد یا به اصطلاح مخلوط کردن مواد آن را در کوره ریخته تا به صورت مواد مذاب در بیایند بعد از آن به دلیل سایز ۴۰ بودن باید مستقیم به قالبی که سایز آن ۴۰ هست ریخته شود مواد مذاب ریخته شده توسط میله ای مارپیچی شکل به سمت جلو رانده می شود و بعد از شکل گیری از سمت دیگر دستگاه خارج می شود و به کمک آب سرد که مستقیم از استخر داخل حیاط است خنک می شود تا شکل خود را حفظ کند. بعد از اتمام این مراحل باید لوله ها در انبار کارخانه نگهداری شود تا به مقاومت اصلی خود برسد.

روش استفاده از لوله پلی اتیلن سایز ۴۰ گازی

این نوع و این سایز از لوله تنها به صورت کلافی تولید می شود شاید فکر کنید که لوله های کلافی بسیار سخت و وقت گیر برای اجرای کار می باشد. اما خیر شما هنگام خرید کلاف های ۱۰۰ متری هیچ نیازی به زدن رابط برای اتصال لوله ها به یکدیگر ندارید.و همچنین اگر مکان مورد نظر در آن قرار می گیرد به صورت پیش فرض و عقب وجود داشته باشد لوله به صورت اتوماتیک وار در جای خود قرار می‌گیرد و مورد استفاده می‌شود. یکی دیگر از ویژگی های بزرگ این لوله ها این است که اتصالات بسیار زیادی برای این نوع سلول وجود دارد اگر اتصالات مخصوص برای لوله های گازی وجود نداشت اصلا نمی شد این لوله ها را به یکدیگر جوش زد پس در هنگام خرید لوله و انتخاب لوله ها از تعداد موجودی اتصالات آن دقیق اطلاعات کسب کنید.

لوله پلی اتیلن گازی سایز 40

نکته در هنگام خرید لوله های پلی اتیلن گازی :

در هنگام خرید لوله های پلی اتیلن گازی توجه داشته باشید که خط زرد رنگ از اول لوله تا انتهای آن کشیده شده باشد و همچنین بوده نباید دارای کوچکترین سوراخ نشتی باشد. این نوع از لوله ها وقتی که از کارخانه بیرون میروند بیشتر از سه روز در زیر نور آفتاب هم می کند پس از تاریخ تولید این ناله ها اطمینان حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت های دقیق لطفا با شماره های گذاشته شده در سایت تماس بگیرید تا به صورت 24 ساعت از شبانه روز پاسخگوی شما مشتری های عزیز باشیم با تشکر از شما تیم فنی منهول سنتر.

فهرست
09334553519کلیک کنید