اجرای دریچه منهول کار بسیار ساده ای است اما اگر شما فردی فنی نیستید پیشنهاد میشود اینکار را به یک اجرا کار و فنی بسپارید. متاسفانه در حال حاضر شرکت منهول سنتر هیچگونه فعالیتی برای اجرای دریچه های منهول ندارد و تنها ما قصد داریم در این مطلب روش اجرا و جایگذاری آن را به شما آموزش دهیم. روشی که گفته میشود برای تمامی دریچه ها یکی بوده و باید همه ی این دریچه ها را در سایز ها و اندازه گوناگون به همین روش کار بگذارید.

اجرای دریچه منهول

همانطور که گفتیم اجرای دریچه های منهول همه به یک شکل است پس یعنی تمامی دریچه ها هم به صورت یک شکل تولید میشوند اما متریال و مواد اولیه برای تولید این دریچه ها فرق میکند. تمامی این درب ها و پوشش های فاضلابی دارای یک درب و یک طوقه هستند که به نام های دیگر همچون فریم و قاب نیز شناخته میشوند. اول از همه نیاز است که طوقه را به تنهایی زیر خاک برده و آن را به خوبی در جای خود محکم کنید. این کار را باید کمک بتن ریزی یا آسفالت انجام دهید تا طوقه به خوبی بتواند فشار های وارد شده را دفن کند.

اجرای دریچه منهول

جایگذاری دریچه منهول

بعد از اینکه فریم یا همان طوقه را  محکم سازی کردید میتوانید درب را به راحتی روی طوقه ها قرار دهید. اگر دریچه ها لولا دار بود و امکان جدا کردن دریچه از طوقه نبود به خوبی درب آن را باز کنید تا مشکلی برای درب اصلی پیش نیاید. توجه داشته باشید بتن ریزی روی لولا ها باعث سفت شدن و خراب شدن لولا ها میشود. بعد از انجام همه ی موارد گفته شده دریچه ها شما آماده به کار است. پیشنهاد میشود حداقل ماهی یکبار اقدام به باز کردن دریچه های منهول کنید تاز تجمع خاک و گل در لای دریچه ها جلوگیری تا بعد ها برای باز کردن دریچه به مشکل نخورید.

آیا نیازی به زیرسازی برای اجرا و جایگذاری دریچه است؟

بله صد در صد مخصوصا برای دریچه هایی که در مکان های ترافیکی استفاده میشوند زیرا فشار بیشتری بر روی دریچه ها و مکان استفاده وارد میشود. حتی پیشنهاد میشود برای ایمنی و امنیت بیشتر حتی برای دریچه هایی پیاده روی زیر سازی انجام دهید. زیرسازی مهمترین اصل برای بالا بردن مقاومت دریچه ها و ایمنی است. تمامی موارد گفته شده دربالا مهم ترین چیز هایی بودند که باید در هنگام نصب دریچه منهول به آن توجه کنید.

نصب دریچه منهول

اگر بعد از خواندن متن سوالی درمورد نصب دریچه های منهول داشتید میتوانید با شماره های ما در تماس باشید. دقیت داشته باشید که روش نصب تاثیر بسیار زیادی بر روی مقاومت دریچه ها هنگام وارد شدن فشار نیز دارند. پیشنهاد میشود برای مراحل سفت شدن طوقه چند روزی محل نصب را به کمک علامت های هشدار دهند بپوشانید تا محکم در جای خود سفت شوند.  تکرار میکنم این روش برای تمامی دریچه ها کاربرد دارد و تمامی این دریچه ها به این روش نصب میشوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت دریچه های منهول لطفا با شماره های ما در تماس باشید ما 24 ساعت آماده هستیم.
Phone icon
09120655882
برای دریافت قیمت روی شماره کلیک کنید